پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیآموزش بیش از 1700 راننده بخش حمل و نقل عمومي جاده ای در سیستان و بلوچستان

تاریخ انتشار: 1398/07/20

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: هزار و ۷۱۱ راننده بخش باری و مسافری اين استان در ۶ ماه نخست سال جاری آموزش هاي تخصصی لازم را فرا گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، محمد یاسین احمدیان افزود: این دوره های آموزشی شامل عناوینی نظیر بدو خدمت باری، بدو خدمت مسافری، مدیران فنی، حمل و نقل مواد خطرناک، بارهای ترافیکی و دوره اختصاصی مدیران عامل شرکت های حمل و نقل باری و مسافری بوده است.
وی با اشاره به اهمیت آموزش رانندگان، بیان کرد: مهارت های رانندگی، مشخصات وسایل نقلیه عمومی، اسناد حمل و نقل، امداد و نجات جاده ای، بررسی و تشریح تصادف جاده ای، قوانین و مقررات حمل و نقل جاده ای، بهداشت و سلامت شغلی رانندگان نیز جزو عناوین آموزشی دروس مشترک دوره بدو خدمت رانندگان باری و مسافری می باشد.
رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: دوره های آموزشی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با هزار و ۵۰۲ نفر، ۱۴ درصد افزایش را نشان می دهد.
احمدیان حركت در مسير مقررات و اجراي فعاليت هاي فرهنگي را يكي ديگر از راه هاي ارتقاي سطح آگاهي رانندگان وسايل نقليه عمومي دانست و خاطر نشان كرد: تعدادی از رانندگان حمل و نقل عمومي ممکن است علی رغم داشتن سابقه طولانی، از برخي مقررات راهنمايي و رانندگي كم اطلاع باشند و یا در مواردی نیاز به بازآموزی داشته باشند.
 وی در پایان بر اهمیت بروز شدن اطلاعات رانندگان و تأثیر مستقیم آن در کاهش سوانح رانندگی در جاده ها تأکید کرد.مشخصات:
نظرات: *