پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیآغاز تخلیه کشتی حامل بیش از 70 هزار تن گندم در بندر چابهار

تاریخ انتشار: 1399/01/06

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از آغاز عملیات تخلیه و حمل محموله 70 هزار و 349 تنی گندم از کشتی پهلو گرفته در بندر چابهار خبر داد.
تیمور باقری افزود: کشتی حامل گندم در تاریخ 2 فروردین ماه جاری وارد بندر چابهار شد که به دلیل شرایط جوی، عملیات تخلیه در تاریخ 5 فروردین و به صورت حمل شهری آغاز گردید.
وی با اشاره به دپوی انواع کالاهای اساسی در انبار های چابهار افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای افزایش ظرفیت انبارها از طریق دستگاه های متولی در دست انجام است که پس از اتمام، ظرفیت دپوی کالای اساسی در بندر چابهار به بیش از 200 هزار تن افزایش خواهد یافت اما در حال حاضر اولویت در حمل یکسره گندم به مقاصد تخلیه مورد نظر شرکت غله و خدمات بازرگانی جنوب استان می باشد.
باقری ادامه داد: کلیه ناوگان فله بر مناسب اعم از تریلر بغلدار و اتاقدار و کمپرسی می توانند با مراجعه به بندر چابهار و مشارکت در حمل گندم از امتیازات در نظر گرفته شده بهره مند شوند. از جمله تمهیدات خاص برای این دسته از ناوگان می توان به تخصیص حواله لاستیک و روغن دولتی به ازای هر سه بارنامه حمل کالاهای اساسی اشاره کرد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: همچنین در صورت اتمام سهمیه شارژ شده در کارت هوشمند سوخت، امکان سوخت گیری به میزان 300 لیتر در جایگاه هامون شهرستان زاهدان در مسیر رفت و 300 لیتر نیز در جایگاه های پایانه بار چابهار و یا نیکو جهان در مسیر برگشت وجود دارد. ضمن اینکه سهمیه سوخت فروردین ماه ناوگان فعال در حمل گندم از چابهار، به میزان 30 درصد افزایش خواهد یافت.
باقری در پایان افزود: با پیگیری های به عمل آمده توسط سازمان متبوع, پرداخت کرایه حمل بلافاصله پس از تخلیه محموله و به صورت الکترونیکی صورت خواهد پذیرفت. همچنین علیرغم محدودیت های تردد جاده ای در راستای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، هیچگونه تغییری در حمل کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به وجود نیامده است.مشخصات:
نظرات: *