پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیصادرات افزون بر 240 هزار تن کالا از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

تاریخ انتشار: 1399/04/03

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از صادرات 240 هزار 990 تن کالا توسط 9هزار و 906 دستگاه کامیون از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک در سه ماهه ابتدای سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، تیمور باقری با بیان اینکه 221 هزار و 858 تن کالا در این مدت از طریق پایانه مرزی میلک و 19 هزار و 132 تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه صادر شده است، تصریح کرد: مواد غذایی، مصالح ساختمانی، مواد سوختی و گاز مایع عمده کالاهای صادراتی این مدت استان را تشکیل می دهند.
وی با اشاره به تاثیر شیوع بیماری کرونا در مبادلات مرزی با کشورهای افغانستان و پاکستان گفت: با وجود اثرات منفی شیوع ویروس کرونا در بخش های مختلف اقتصادی کشور، مبادلات مرزی این استان با کشورهای همسایه با پیگیری های انجام شده و رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان با قوت ادامه دارد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان  افزود: 91 هزار و 600 تن کالا با سه هزار و 959 دستگاه کامیون در مدت مذکور از طریق پایانه های مرزی میرجاوه و میلک این استان ترانزیت شده است.
باقری در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ترانزیت و تجارت کالا به کشورهای همسایه از جمله مهمترین مزایای نسبی سیستان و بلوچستان در حوزه اقتصادی محسوب می شود این اداره کل بهسازی و توسعه پایانه های مرزی را در اولویت کاری خود قرار داده است.
مشخصات:
نظرات: *